Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Spektakl profilaktyczny w wykonaniu teatru „Kurtyna” z Krakowa  pt. „Układ zamknięty”

Spektakl profilaktyczny w wykonaniu teatru „Kurtyna” z Krakowa pt. „Układ zamknięty”

Warszawa 13.11.2014

Przedstawienie teatralne

Od wielu lat nasze gimnazjum współpracuje z teatrem profilaktycznym „Kurtyna” z Krakowa. Spektakle finansowane są przez Urząd Gminy Borowa, ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 12 listopada 2014 roku wszyscy uczniowie wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt.  „Układ zamknięty”, który poruszał problem uzależnienia od narkotyków.

Aktorzy uświadomili młodzieży, że przedstawiona w spektaklu rzeczywistość może stać się realnością każdego młodego człowieka, który w obliczu problemów da się uwieść złudnej sile narkotyków. Spektakl ukazywał  szereg zagrożeń dla organizmu człowieka wiążących się z długotrwałym stosowaniem środków odurzających jak również konsekwencje społeczne, moralne i prawne wynikające z posiadania
i stosowania narkotyków. Młodzież miała okazję przekonać się, że wszelkie substancje psychoaktywne (alkohol, dopalacze, narkotyki) są przyczyną wielu tragedii, a także  nieporozumień między ludźmi. Niszczą  przyjaźń, rodzinę, zdrowie, a często nawet życie.

Po spektaklu odbyła się prelekcja, która uświadomiła uczniom, że każdy człowiek ma możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem, a problemy życiowe trzeba rozwiązywać poprzez rozmowę z rodzicami, nauczycielami, przyjaciółmi, a nie ucieczkę w nałogi. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania