Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
ŚNIADANIE DAJE MOC

ŚNIADANIE DAJE MOC

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 16.11.2016

" Jedz warzywa i owoce a zdobędziesz super moce"

Już we wrześniu nasza klasa przystąpiła do Klubu Śniadaniowego, którego celem i założeniem było przeprowadzenie 12 śniadań edukacyjnych zgodnie z 12 zasadami zdrowego odżywiania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka. Do zwieńczenia projektu jak wszyscy klubowicze przystąpiliśmy 16 listopada 2016 roku. Tego dnia, był piękny poranek klasa II a Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu, jak zwykle przyszła z ogromnym zapałem i entuzjazmem, do swojej klasy. Wszyscy zaraz po dzwonku zabrali się do przygotowania pysznego śniadanka. W ramach realizowania Programu „Śniadanie Daje Moc”, przygotowania trwały od tygodnia. Aktywni uczniowie klasy II  a zaangażowani w projekt prześcigali się swoimi oryginalnymi pomysłami np.: tematem przewodnim projektu było: „ Jedz warzywa i owoce a zdobędziesz super moce ”. Rodzice uczniów chętnie włączyli się w przygotowania. Na stole pojawiła się same zdrowe produkty rzodkiewek i pomidorków. Z marchewki i ogórka wykonane były ludziki,  myszko z jajek, które swoim wyglądem zachęcały do spożycia. Naszej kreatywności nie było końca sala lekcyjna była ozdobiona plakatami związanymi z tematyką programu.”Jestem młody, więc zdrowo się odżywiam”, „ Zalety zdrowego odżywiania”, „ W zdrowym ciele zdrowy duch” „ Zdrowo jemy więc zawsze zdrowi będziemy” i inne. W naszej galerii prac, znalazły się również plakaty wykonane z małych kuleczek kolorowej bibuły, elementów materiałów krawieckich i dratwy. Sala udekorowana została odświętnie, jak przystoi na uroczyste śniadanie. My też przebrani za owoce i warzywa,  mogliśmy przystąpić do wspólnej biesiady. Na środku sali stał stół przykryty białym obrusem z piękną zastawą i serwetkowymi ludzikami.
Dzieci same przygotowywały sobie produkty do jedzenia używając sztucy. Na nasze śniadanie przybyli też zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczyciły nas pani Dyrektor Wiesława Kosobudzka , pedagog szkolny pani Anna Świątek oraz licznie przybyli rodzice. Po uroczystej konsumpcji odbył się drugi etap naszego spotkania czyli wspólne przygotowanie plakatów z rodzicami uczniów. Do tego celu wykorzystując różne metody i techniki . Udekorowaliśmy pięknie naszą klasę w to co zdrowe i kolorowe. Rodzice zapoznani zostali przez p. Anetę Matak - wychowawcę klasy ze scenariuszami zabaw edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania, które mogą zostać wykorzystane podczas codziennych zabaw rodzica z dzieckiem. Na koniec spotkania pani Aneta zadawała wszystkim dzieciom wiele zagadek związanych ze zdrowym odżywianiem i roli śniadania w diecie dziecka.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania