Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
SKO-wicze przygotowują Międzynarodowy Dzień Tolerancji

SKO-wicze przygotowują Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 05.11.2015

gazetka tematyczna

W tym tygodniu nasi SKO-wicze mają pełne ręce roboty. Przygotowują bowiem materiały na obchody i prelekcję na temat Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

Na szkolnym korytarzu zrobili już i ustawili gazetkę tematyczną. Pozostałe akcje związane z obchodami tego jakże ważnego święta są jeszcze w fazie realizacji i będą relacjonowane na bieżąco.

Tolerancja obecnie to bardzo ważny i potrzebny temat, biorąc pod uwagę sytuację dziejącą się na świecie. Dzień Tolerancji powinien być okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec "innych". Szczególnie ważne wydają się wszystkie działania podejmowane przez młodzież i kierowane do młodzieży. Wiele krajów w coraz większym stopniu charakteryzuje się różnorodnością kulturową, rasową i etniczną. Jest to sytuacja, która sprzyjać może zjawiskom związanym z nietolerancją. Wpływanie na kształtowanie właściwych postaw, sprzyjających harmonijnemu rozwojowi społeczeństwa, jest zadaniem, które powinny stawiać przed sobą władze, szkoły i media.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania