Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
SKO -wicze aktywnie spędzają ferie zimowe

SKO -wicze aktywnie spędzają ferie zimowe

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 13.02.2016

Dbamy o sprawność fizyczną

Dnia 08 lutego 2016 r.  opiekunowie SKO  p. Krystyna Wołkowiecka i  p. Anna Świątek  w ramach integracji  oraz promowania aktywności ruchowej wśród  uczniów ZS w Latowiczu, zorganizowały  wyjazd na lodowisko do Mińska Mazowieckiego. W wycieczce na lodowisko wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły (w 100% to członkowie SKO). Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło nam trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta. Gdy wszyscy byliśmy gotowi, postanowiliśmy wejść na taflę. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Jazda na łyżwach okazała się świetną zabawą, chociaż wywrotek nie brakowało. Jedni szybciej, drudzy wolniej, jeszcze inni przy bandach, ale każdy z uśmiechem na twarzy pokonywał kolejne okrążenia lodowiska. Atmosferę dodatkowo uatrakcyjniała muzyka. Uczniowie podczas godzinnego pobytu na lodowisku doskonalili technikę jazdy na łyżwach oraz integrowali się w zabawach. Pobyt na lodowisku to przyjemna forma spędzania wolnego czasu i aktywnego stylu życia. Poza tym uczniowie nabywają potrzebnej umiejętności dobrych relacji z rówieśnikami, opiekunami. Nasz wyjazd był bardzo udany. Pozwolił wzmocnić naszą sprawność fizyczną. Jak zwykle w takich sytuacjach czas płynie bardzo szybko i po godzinnej wizycie na lodowisku musieliśmy oddać  łyżwy i udać się w drogę powrotną. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Pizzerii Da Grasso, dzieląc się wrażeniami. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego szczególnie podczas ferii.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania