Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
SKO

SKO

Warszawa 01.12.2013

Szkolna Kasa Oszczędności (w skrócie SKO) jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych książeczkach.

System Szkolnych Kas Oszczędności rózni się od bankowego tym, że do zgromadzonych przez uczniów kwot nie sa doliczane odsetki. Oprocentowane są natomiast książeczki zbiorcze. Uzyskanie odsetki powiększają środki zebrane przez uczniów w ramach wspólnych akcji czy sprzedaży surowców wtórnych. Pózniej te pieniądze są przeznaczane na wspólne wydatki poszczególnych klas i szkoły, a także wycieczki lub indywidualne nagrody dla członków SKO.

Dzałania SKO skupiają się nie tylko na oszczędzaniu pieniędzy i popularyzacji wiedzy bankowej, ale też na wyrabianiu nawyku oszczędzania energii, wody, segregacji śmieci, ochrony środowiska czy też edukacji w zakresie savoir-vivru.

savoir-vivr - dobre maniery, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.preview

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania