Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Rozwijamy nasze talenty

Rozwijamy nasze talenty

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 17.12.2014

Pieczenie pierników

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem.  Uczniowie naszej szkoły postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniach 15 -18 grudnia 2014 roku w szkole miało miejsce wielkie pieczenie pierników. W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd granych  na „żywo” przez Janka,  uczniowie przygotowali ciasto na pierniki. Podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Pyszne pierniki przeznaczone będą na wigilię szkolną, świąteczny kiermasz i jako prezenty  świąteczne dla rodziców.  Podczas pieczenia pierników na zajęciach, w całej szkole unosił się cudowny aromat cynamonu i przypraw korzennych, który już napawał wszystkich świąteczną atmosferą.  Uczniowie z zajęć wychodzili  bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazje nauczyć się w praktyce, pod czujnym okiem Pani Krystyny Wołkowieckiej, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, piec pyszne pierniki.  Zajęcia kulinarne  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania