Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Rok 2018 - hołdem dla Ireny Sendlerowej

Rok 2018 - hołdem dla Ireny Sendlerowej

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 18.02.2018

108 rocznica urodzin

W ZS w Latowiczu  dnia 15 lutego 2018r. obchodziliśmy 108 rocznicę  urodzin Ireny Sendlerowej. Z tej właśnie okazji w naszej szkole wolontariusze i SKO-wicze, na godzinach z wychowawcą przedstawiali referaty dotyczące życia i działalności Ireny Sendlerowej. Na korytarzu gimnazjum została wykonana gazetka tematyczna przybliżająca postać pani Ireny. Na podstawie tego co robiła w swoim życiu powstał film pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej". Urodziła się 15 lutego 1910 roku w Warszawie, a zmarła 12 maja 2008 roku również w Warszawie. Była szefową wydziału Rady Pomocy Żydom "Żegota". Pomagała Żydom, a szczególnie ich dzieciom. Wyprowadziła około dwa i pół tysiąca dzieci zza murów Getta. Głównymi cechami charakteru Ireny Sendler były: upartość, odwaga, opiekuńczość, zaradność, pracowitość czy też to, że była ambitna. Kobieta potrafiła nieustannie dążyć do wyznaczonych celów, co wskazywało na jej upartość i na to, że była bardzo ambitna. Wyprowadzając dzieci żydowskie zza murów Getta ukazała się jej odwaga. Pomagając biednym, głodnym, zmarzniętym i chorym pokazała jaka jest opiekuńcza. Zawsze znajdowała sposób, żeby pomóc innym, co świadczy o tym, że była zaradna. Rzadko odpoczywała, zawsze była w biegu, pracowała czyli była pracowita, a nawet bardzo pracowita. Irena była osobą pogodną i miłą mimo ciężkiego życia, które toczyło się w czasach II wojny światowej, czyli czasów życia kobiety. Sendler Irena szybko nawiązywała kontakty. Była osobą wzbudzającą sympatię i zaufanie. W szczególności interesowało ją  niesienie pomocy dzieciom żydowskim, co wychodziło jej wręcz idealnie. W życiu kierowała się swoimi priorytetami. Jednym z nich była chęć niesienia pomocy innym, dlatego można nazwać ją prawdziwą altruistką.  Irena Sendler przeszła w swoim życiu bardzo dużo.  W momencie, w którym została aresztowana nie ugięła się, nie poddała chociaż była maltretowana. Pani  Irena Sendler  jest idealnym wzorem do naśladowania. Warto brać przykład z niej.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania