Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY

RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 29.11.2014

I Szkolny Turniej Ekologiczny „Dzień Recyklingu" w ZS w Latowiczu

  Dnia 29 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył  się Rodzinny Piknik Ekologiczny w ramach działań projektu „Pomóżmy  gminie  pozbyć się śmieci- realizacja Programu Edukacji Ekologicznej  dla  mieszkańców Gminy Latowicz” oraz I Szkolny Turniej Ekologiczny „Dzień Recyklingu".

         Cel Pikniku Ekologicznego

  • popularyzacja aktywnych form spędzania wolnego czasu
  • wyrabianie nawyku segregacji odpadów
  • integracja społeczności 
  • utrwalenie pojęć dotyczących recyklingu
  • zainteresowanie uczniów, osób dorosłych sprawami ekologii
  • umiejętne współdziałanie w zespole

Każdy z uczestników turnieju mógł zmierzyć swoje siły w konkursie  wiedzy ekologicznej oraz konkurencjach sprawnościowych tj: Wesoły slalom z baterią,  Zgniatanie butelek PET,  „Wędrujący" sznur, Posegreguj odpady, Ekologiczne kręgle,  „Nowa moda odpadowa”. Najwięcej emocji u kibiców wywołały konkurencje sprawnościowe. Najsławniejsi projektanci mody, mogliby wzorować się na  strojach zaprezentowanych podczas pokazu „Nowej mody odpadowej”. Emocjom nie było końca. 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania