Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Rodacy Bohaterom

Rodacy Bohaterom

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 28.03.2018

Paczka dla polskich Kombatantów na Kresach

W dniach 19.03- 28.03.2018r. uczniowie ZS w Latowiczu przystąpili do akcji Rodacy Bohaterom, przygotowując paczki oraz życzenia świąteczne dla polskich Kombatantów na Kresach. Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej  przygotowaliśmy dary  wraz z kartkami i listami od uczniów ZS w Latowiczu.   

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania