Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Rocznica Konstytucji 3 Maja

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 05.05.2017

Akademia

Dnia 05 maja 2017r. w ZS w Latowiczu, odbyła się gminna akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście Wójt Gminy Latowicz Bogdan Świątek- Górski, radni, sołtysi oraz rodzice uczniów. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjum pod opieką p. Ewy Sudy,  p. Marty Delegi zapoczątkowano odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie recytowano wiersze okolicznościowe, a całość dopełniły pieśni patriotyczne śpiewane przez szkolny chór. W ten sposób uczniowie przybliżyli zebranym tło historyczne majowego święta. Przypomnieli, że wydarzenia z tamtych lat miały istotny wpływ na kształtowanie się losów narodu polskiego. Ustawa ta,  regulowała organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Stała się zatem podstawowym aktem stanowiącym o fundamencie naszego państwa. Powaga treści, piękna muzyka, śpiew oraz współgrająca z tym dekoracja, wykonana została przez p. Krystynę Wołkowiecką, sprawiły, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z uwagą uczestniczyli w obchodach 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania