Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 05.03.2018

05-07 marca 2018r.

 

W dniach od 05- 07.03.2018r. o godzinie 12.00 odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów ZS w Latowiczu. Wydarzenie to na stałe wpisało się w roczne kalendarium życia szkolnego. Jest to  czas odnowy duchowej, odbudowania  swojej relacji z Bogiem, oczywiście dla tych, którzy tej relacji poszukują. Rekolekcje wielkopostne są od wielu lat powszechnie przyjętą formą posługi duszpasterskiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Celem rekolekcji wielkopostnych jest ożywienie życia religijnego, wewnętrzne nawrócenie i przygotowanie do sakramentu pojednania, odnowienie powszechnego powołania do świętości w Kościele, a tym samym pełniejsze przygotowanie do Eucharystii oraz nawiązanie osobistej relacji z Bogiem i wzbudzenie pragnienia formacji w wybranej grupie parafialnej. Rekolekcje – to czas uczenia się odpowiedzialności za myśli, słowa i czyny. Odpowiedzialności przed Bogiem, innymi ludźmi i sobą samym. Rekolekcje – to czas braterstwa, przebaczenia i jedności działania również dla dobra Ojczyzny.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania