Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Realizacja projektu BAKCYL w naszej szkole

Realizacja projektu BAKCYL w naszej szkole

Warszawa 01.02.2017

31 I uczniowie klasy II c wzięli udział w 2-godzinnych warsztatach w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”. Zajęcia z bankowości zatytułowane: „Twoje pieniądze” i „Pożyczaj z głową” poprowadziła p. Alina Korzeniowska- pracownik Banku spółdzielczego w Miliczu

 

Projekt BAKCYL jest społecznym projektem edukacyjnym, stanowiącym odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia. Wolontariusze BAKCYLA przekazują młodym ludziom wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

 Przeprowadzone lekcje zostały przez młodzież wysoko ocenione. Informacje były podane w postaci ciekawej prezentacji, pełnej zaskakujących i zabawnych przerywników. Każda lekcja rozpoczynała się od quizu na temat podstawowych problemów dotyczących bankowości opracowanego na wzór gry „Milionerzy”. Uczniowie  musieli odpowiedzieć  m. in. na pytania typu: Kiedy warto pożyczać pieniądze, jakie są koszty kredytu, co nam mówi profil ryzyka, jak inwestować pieniądze.

Trafny wybór przez twórców scenariuszy lekcji realnych problemów, z którymi spotyka się każdy użytkownik pieniędzy, sprawił, że przeprowadzone zajęcia  bez wątpienia przydadzą się młodzieży wchodzącej w świat dorosłości, a co z tym idzie – finansów.

Organizacją warsztatów w szkole zajęła się p. Aneta Florkowska- Sip, a opiekę nad uczniami sprawował również p. Tomasz Nowakowski- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii