Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Razem w pełni sprawni

Razem w pełni sprawni

Warszawa 03.10.2016

Razem w pełni sprawni -to tytuł projektu realizowanego w naszej szkole przy wsparciu fundacji „Promyk słońca”

1.W kwietniu  p. A. Florkowska- Sip wzięła udział w  pierwszej edycji warsztatów dla nauczycieli z 12 dolnośląskich szkół zakwalifikowanych do projektu.

Na warsztatach rozmawiano o roli nauczyciela w kształtowaniu postaw tolerancji i otwartości uczniów, o tym, jak wspomagać rozwój ucznia za pomocą tutoringu oraz jak skutecznie organizować wsparcie ucznia z niepełnosprawnością w szkole.

2.Rozpoczęto  też realizację warsztatów filmowych, w których uczestniczą 3-osobowe grupy uczniów z każdej szkoły - efektem warsztatów będą filmy dotyczące tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością.

U nas grupę  filmową tworzą: Natalia Dyrcz, Patrycja Kuśnierz, Wiktoria Szumna, Maja Mikołajczyk, Wiktoria Szyndrowska.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów o włączenie się w realizację filmu
3.Kolejnym etapem projektu były warsztaty, które zorganizowaliśmy w  miniony piątek tj. 30. 09.dla  uczniów z 8 klas naszej szkoły

4.W listopadzie odbędzie się druga edycja warsztatów dla nauczycieli.
5.W grudniu odbędzie się   gala prezentująca efekty projektu, czyli filmy, w których głównym bohaterem jest „Coolturalny Marian”

 Projekt "Razem w pełni sprawni 2016" jest realizowany dzięki współfinansowaniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Razem w pełni sprawni - warsztaty NIE MA BARIER

30 września  trenerka fundacji „Promyk słońca” Magdalena Orłoś, w towarzystwie Pawła Parusa, Pełnomocnika Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych, poprowadzili warsztaty dla uczniów naszego gimnazjum. Zajęcia te miały  na celu przełamywanie stereotypów wobec osób niepełnosprawnych i budowanie ich pozytywnego wizerunku w społeczeństwie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii