Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
„Przez krzyż do chwały”-Misterium

„Przez krzyż do chwały”-Misterium

Warszawa 25.03.2016

„W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości, jaką ze sobą niosą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim.

Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku. Nie byłoby jednak Zmartwychwstania, gdyby nie Męka i Śmierć Chrystusa. Te wydarzenia, będące centrum chrześcijańskiego przepowiadania, chcemy dzisiaj przybliżyć.” Takim krótkim wstępem zaprezentowanym przez uczennicę klasy pierwszej naszego Gimnazjum rozpoczęliśmy 22 marca Misterium upamiętniające ostatnie chwile z życia Jezusa. Wśród recytowanych wierszy, których tematyka ukazywała tajemnicę i sens cierpienia można było usłyszeć historię krzyża oraz przesłanie jakie on dziś ze sobą niesie. Krzyż, który był narzędziem hańby i poniżenia stał się symbolem zwycięstwa prowadzącym do chwały zmartwychwstania. Nasze Misterium, zaprezentowane przez uczniów mimo patetycznych i smutnych treści zakończyło się radosną nowiną, że Chrystus zmartwychwstał, zwyciężył grzech i żyje, jest dla nas nadzieją, która przemieni nasze życie i obdarzy mocą w walce ze złem. Całość treści dopełniał nasz chór, nad którym czuwał Pan Jacek Grykałowski. Chór zaprezentował przepiękne pieśni wielkopostne natomiast soliści nadali swym występem odpowiednią atmosferę, która wprowadziła nas w zbliżające się święta Wielkanocne. Występ można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=EdxornbVu38

Pozostałe wpisy z tej kategorii