Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Promujemy oszczędzanie

Promujemy oszczędzanie

Warszawa 28.12.2016

Jednym z wielu zadań jakie sobie postawiliśmy jest oszczędzanie w SKO.

            Od początku tego roku szkolnego zwiększyła się liczba uczniów oszczędzających w SKO. Wszyscy uczniowie zostali poinformowani o możliwości zapisania się do Szkolnej Kasy Oszczędności. W celu zachęcania do oszczędzania została wykonana gazetka ścienna na korytarzu szkolnym. Cytaty zamieszczone na gazetce mają na celu uświadomienie uczniom korzyści wynikających z oszczędzania. Na umieszczonych rysunkach uczniowie mają przedstawione możliwości wykorzystania zgromadzonych w SKO pieniędzy. Gazetka będzie systematycznie uzupełniana wiadomościami o przeprowadzanych konkursach.

            Pierwszym z ogłoszonych konkursów jest ułożenie rymowanki lub wiersza dotyczącego oszczędzania. Konkurs trwał do 22 grudnia 2016 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w pierwszym tygodniu stycznia. Spośród oddanych prac zostaną wybrane najciekawsze z nich i wywieszone na tablicy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.