Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Promujemy oszczędzanie

Promujemy oszczędzanie

Warszawa 28.12.2016

Jednym z wielu zadań jakie sobie postawiliśmy jest oszczędzanie w SKO.

            Od początku tego roku szkolnego zwiększyła się liczba uczniów oszczędzających w SKO. Wszyscy uczniowie zostali poinformowani o możliwości zapisania się do Szkolnej Kasy Oszczędności. W celu zachęcania do oszczędzania została wykonana gazetka ścienna na korytarzu szkolnym. Cytaty zamieszczone na gazetce mają na celu uświadomienie uczniom korzyści wynikających z oszczędzania. Na umieszczonych rysunkach uczniowie mają przedstawione możliwości wykorzystania zgromadzonych w SKO pieniędzy. Gazetka będzie systematycznie uzupełniana wiadomościami o przeprowadzanych konkursach.

            Pierwszym z ogłoszonych konkursów jest ułożenie rymowanki lub wiersza dotyczącego oszczędzania. Konkurs trwał do 22 grudnia 2016 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w pierwszym tygodniu stycznia. Spośród oddanych prac zostaną wybrane najciekawsze z nich i wywieszone na tablicy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania