Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Promocja zdrowego odżywiania

Promocja zdrowego odżywiania

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 24.11.2017

„Wiemy, jak zdrowo się odżywiać”

Dnia 24 listopada 2017r. w ZS w Latowiczu, odbyło się przedstawienie " Na straganie"Jana Brzechwy w wykonaniu uczniów kl.III a SP, zachęcające uczniów naszej szkoły do przestrzegania zdrowych nawyków żywieniowych. 

 Program zajęć został przygotowany w taki sposób, aby uczniowie wynieśli z niego jak najwięcej cennych informacji nt.  kształtowania  prawidłowych nawyków żywieniowych. Na sali  gimnastycznej zrobiło się niezwykle kolorowo i radośnie, gdyż dzieci oraz wychowawczynie były ubrane w odpowiednim kolorze, który nawiązywał do owoców i warzyw. Widok był naprawdę niesamowity. Na spotkaniu utrwaliliśmy sobie, dlaczego warto codziennie jeść owoce i warzywa. Podczas wspólnej zabawy przy piosenkach o tematyce zdrowego odżywiania uczniowie mieli okazję się zintegrować. Kolorowy dzień w szkole upłynął w atmosferze wielkiej radości i nowych doświadczeń. Wspólne dbanie o zdrowie to nie tylko dobry pomysł na zachęcenie  do wspaniałej zabawy, ale także do wyrabiania nawyków zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą umieli w przyszłości zadbać o właściwą dietę i zrezygnować z niezdrowej żywności, a tego typu spotkania przyczynią się do wzbogacenia codziennych posiłków naszych wychowanków w kolorowe owoce i warzywa. To one tak naprawdę decydują o naszej kondycji, wzmacniają naszą odporność i skutecznie nas bronią przed bakteriami i wirusami. Pamiętajmy abyśmy zawsze wybierali owoce i warzywa,  pochodzące ze straganu a nie fast foody.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania