Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Program edukacyjny

Program edukacyjny

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 05.05.2016

" Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami"

W Przedszkolu w ZS w Latowiczu, realizowany jest program: " Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami" dotyczący  profilaktyki chorób odkleszczowych. Koordynatorem programu na terenie szkoły jest p. Anna Świątek pedagog szkolny.

Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa. Dlatego też dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o prowadzeniu działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki  w kierunku chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Ufamy, że dzięki  temu uda nam się zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych wśród naszych dzieci.

W ramach programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!” uczniowie zapoznają się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobędą wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki,  poznają sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomią się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami. Na korytarzu gimnazjum wykonana została gazetka informacyjna.

Więcej informacji na temat programu oraz o samych kleszczach i chorobach odkleszczowych można znaleźć na stronie www.kleszczeinfo.pl.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania