Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Profilaktyczny apel klasy III b.

Profilaktyczny apel klasy III b.

Warszawa 09.11.2016

Drugiego listopada 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się apel wychowawczy klasy III b pt. "A przecież może być inaczej…"

Przedstawienie profilaktyczne zaprezentowane przez uczniów podejmowało tematykę antyalkoholową. Spektakl ukazywał historię mężczyzny - alkoholika, który "Kiedyś miał żonę, dzieci, prawdziwy dom… Dziś nie ma nic, wszystko stracił. Jest sam". Na szczęście, na wzór głównego bohatera "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa, przeszedł przemianę duchową i stał się człowiekiem wolnym od nałogu.

Aktorzy z III b uświadomili naszej młodzieży, że przedstawiona w spektaklu rzeczywistość może stać się realnością każdego człowieka, który w obliczu problemów da się uwieść złudnej sile alkoholu. Spektakl ukazywał szereg zagrożeń dla organizmu wiążących się z długotrwałym stosowaniem środków odurzających jak również konsekwencje społeczne, moralne i prawne wynikające z nadużywania alkoholu. Młodzież miała okazję przekonać się, że alkohol może być przyczyną wielu tragedii, a także nieporozumień między ludźmi. Jego nadużywanie niszczy przyjaźń, rodzinę, zdrowie, a często nawet życie, "a przecież może być inaczej..."

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania