Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół im. Edmunda Bojanowskiego
Potyczki z językiem polskim

Potyczki z językiem polskim

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół im. Edmunda Bojanowskiego
Warszawa 15.04.2015

Talent ,talent goni...

Dnia 14 kwietnia 2015 roku w Krośnicach odbył się VI Gminny Konkurs Języka Polskiego "Potyczki z językiem polskim", który zorganizowało Centrum Edukacyjno - Turystyczno - Sportowe. W zmaganiach polonistycznych wzięło udział 6 drużyn ( 3 z Gimnazjum w Krośnicach i 3 z Gimnazjum w Kuźnicy Czeszyckiej). Naszą szkołę reeprezentowały:

Sara Okoń, Maja Psiuk -  I gimnazjum

Joksz Izabela, Gromek Izabela - II gimnazjum

Natalia Kosela, Domonika Cieślik - III gimnazjum

Konkurs miał formę turnieju drużynowego. Uczniowie w grupach odpowiadali na różnorodne pytania z j. polskiego przygotowane przez organizatora. W skład komisji oceniającej weszły nauczycielki j. polskiego z Kuźnicy Czeszyckeij i Krośnic.

Nasze dziewczęta z klasy III gimnazjum zdobyły II miejsce, a z klasy II gimnazjum - miejsce III. Nagrodami okazały się piękne słowniki j.ojczystego. Atmosfera w czasie Konkursu była bardzo miła i przyjemna. Organizatorzy przygotowałi również posiłek dla uczestników konkursu. Każdy otrzymał dyplom i nagrodę.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania