Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Pomoc dla "pogorzelców"

Pomoc dla "pogorzelców"

Warszawa 15.03.2017

Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole. Przykładem jest odpowiedź na apel z jakim zwróciła się do nas Społeczność z Jaślikowa. Była to prośba o wsparcie dla rodziny z dwójką dzieci , która straciła dom w wyniku pożaru.

Szkolne Koło Caritas ogłosiło zbiórkę pieniężną oraz zbiórkę środków higienicznych, trwała ona przez cały tydzień od  20-24 lutego 2017 r. Otwarte i ofiarne serca pokazały swoją siłę , liczyła się każda złotówka i szczoteczka do zębów. Zebrane fundusze i dość spora liczba żelów, szamponów, mydła, gąbek, kremów, pościeli, koców i ręczników trafiła do Jaślikowa. Poszkodowanej rodzinie przekazano kwotę 746 złotych. Dziękujemy wszystkim,  którzy pokazali, jak wielką siłę ma dobroć okazywana innym w potrzebie.

.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień