Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Pomoc dla "pogorzelców"

Pomoc dla "pogorzelców"

Warszawa 15.03.2017

Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole. Przykładem jest odpowiedź na apel z jakim zwróciła się do nas Społeczność z Jaślikowa. Była to prośba o wsparcie dla rodziny z dwójką dzieci , która straciła dom w wyniku pożaru.

Szkolne Koło Caritas ogłosiło zbiórkę pieniężną oraz zbiórkę środków higienicznych, trwała ona przez cały tydzień od  20-24 lutego 2017 r. Otwarte i ofiarne serca pokazały swoją siłę , liczyła się każda złotówka i szczoteczka do zębów. Zebrane fundusze i dość spora liczba żelów, szamponów, mydła, gąbek, kremów, pościeli, koców i ręczników trafiła do Jaślikowa. Poszkodowanej rodzinie przekazano kwotę 746 złotych. Dziękujemy wszystkim,  którzy pokazali, jak wielką siłę ma dobroć okazywana innym w potrzebie.

.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania