Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej
Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Zielonej Górze

Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Zielonej Górze

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej
Warszawa 05.05.2014

Wolontariusze SU oraz uczniowie klas III c i III d zorganizowali zbiórkę pieniędzy i karmy dla psów i kotów ze schroniska w Zielonej Górze.

Na terenie szkoły pojawiły się informacje o działalności schroniska i losie przebywających tam zwierząt. Skarbnicy klasowi zachęcali do wpłacania pieniędzy. Pojawiły się plakaty, które wykonali uczniowie. Miały one uświadomić nam niedolę zwierząt, poruszyć nasze serca, a dzięki temu zachęcić do pomocy. Zorganizowano dyskotekę szkolną, a wpływy z niej także zasiliły ten cel.

Zebrano 150 zł i karmę przyniesioną przez uczniów. Za zebraną kwotę kupiono jedzenie dla zwierząt, leki na dysplazję stawów i zestaw witamin.

W dniu 6 grudnia 2013 r. odbyła się wycieczka do schroniska. Uczniowie stali się „Mikołajami” dla zwierzą. Uczestnicy zostali oprowadzeni po schronisku i mogli obejrzeć przebywających tam podopiecznych. Nie odbyło się bez westchnień i łez. Los tylu biednych zwierząt poruszył wszystkich i każdy deklarował, że następny czworonożny przyjaciel zostanie wzięty ze schroniska.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania