Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Dankowicach
POLA NADZIEI

POLA NADZIEI

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Dankowicach
Warszawa 06.12.2014

WIECZÓR Z NADZIEJĄ

W ramach Pól Nadziei uczniowie  kl. 3 a: Klaudia Jonkisz, Kinga Tatara, Łukasz Zawadzki i Kacper Chmielniak " zorganizowali "Wieczór z nadzieją".  Uczestnictwo w tym programie skłania nas do podejmowania działań na rzecz hospicjum, ludzi nieuleczalnie chorych, ale także do zastanowienia się nad sensem życia, cierpienia, przemijania oraz nad tym, czym jest i jakie znaczenie w tym wszystkim ma nadzieja, szczególnie w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. Podstawą do tych rozważań były wybrane fragmenty utworów: „Niebo istnieje…Naprawdę!”, „Listy do Boga”, „Oskar i pani Róża”, „Poczwarka”, „Jaś nie doczekał”, „W piwnicznej izbie”, których bohaterów dotknęło cierpienie. Szczególnym nauczycielami życia i nadziei byli np. Oskar, Colton, Tyler, Myszka, Jaś, czyli dzieci dotknięte chorobą i cierpieniem.
Kończąc swój program, uczniowie życzyli gościom i sobie nadziei oraz zapału w niesieniu jej innym, szczególnie chorym i cierpiącym, ponieważ „nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”, a „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”. Radości, optymizmu i nadziei POMIMO WSZYSTKO sobie i innym życzyli…
Podczas wieczoru, który odbył się na górnym korytarzu zamienionym w kawiarnię, można było zjeść ciasto, wypić kawę lub herbatę. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na wsparcie budowy Hospicjum im. św. Jan Pawła II w Bielsku - Białej.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania