Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
PODZIĘKOWANIA I POZDROWIENIA Z KAMERUNU

PODZIĘKOWANIA I POZDROWIENIA Z KAMERUNU

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 12.02.2017

Prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” Justyna Janiec Palczewska z radością przekazała Zespołowi Szkół Nr 1 w Nidzicy zdjęcia oraz list z podziękowaniem i pozdrowieniami od misjonarki dyrektor szkoły w Abong-Mbang siostry Alicji Adamskiej.

Wszystko zakurzone, dociera do nas pył harmatanu z Sahary. Dzieci też zakurzone i mimo, że skórę mają czarną to podobne są czasem do czerwonej afrykańskiej ziemi. Ostatnio zakupiliśmy olej palmowy - taki specjalny do smarowania skóry, zastępuje to czasem balsam do ciała. Zawsze rano w szkole po umyciu zębów  - pasta i szczoteczka z Polski z akcji „Kup Pan szczotkę” jest mycie się pachnącym mydłem. Dzieci bardzo to lubią, potem następuje  smarowanie się olejkiem. Wtedy wszyscy są czyści … Serdecznie pozdrawiam i za wszystko Wam dziękuję! – napisała S. Alicja Adamska

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień