Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Podróż do "Krainy Kwitnącej Wiśni"

Podróż do "Krainy Kwitnącej Wiśni"

Warszawa 01.03.2019

W "niecodzienną podróż" do Kraju Kwitnącej Wiśni zabrała uczniów mieszkanka Japonii - Saki Toya, która była gościem naszej szkoły podczas ferii zimowych.

Ubrana w tradycyjny japoński strój Saki zapoznała wszystkich uczestników warsztatów z kulturą i zwyczajami Japonii. Zaprezentowała technikę artystyczną-origami, będącą ich narodową sztuką. Sposób wykonywania ciekawej techniki uczy  precyzyjnego, zmyślnego posługiwania się papierem, rozwija sprawność unysłową i manualną a szczegógólnie  kreatywność uczniów. Uczniowie zachwyceni umiejętnościami Japonki postanowili korzystać z jej doświadczeń i samodzielnie sprawdzić swoją kreatywność podczas wykonywania wspólnie z nią skomplikowanych wzorów.Zdobyte umiejętności wykorzystywane będą w nowych talentowiczowskich działaniach.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień