Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Podróż do "Krainy Kwitnącej Wiśni"

Podróż do "Krainy Kwitnącej Wiśni"

Warszawa 01.03.2019

W "niecodzienną podróż" do Kraju Kwitnącej Wiśni zabrała uczniów mieszkanka Japonii - Saki Toya, która była gościem naszej szkoły podczas ferii zimowych.

Ubrana w tradycyjny japoński strój Saki zapoznała wszystkich uczestników warsztatów z kulturą i zwyczajami Japonii. Zaprezentowała technikę artystyczną-origami, będącą ich narodową sztuką. Sposób wykonywania ciekawej techniki uczy  precyzyjnego, zmyślnego posługiwania się papierem, rozwija sprawność unysłową i manualną a szczegógólnie  kreatywność uczniów. Uczniowie zachwyceni umiejętnościami Japonki postanowili korzystać z jej doświadczeń i samodzielnie sprawdzić swoją kreatywność podczas wykonywania wspólnie z nią skomplikowanych wzorów.Zdobyte umiejętności wykorzystywane będą w nowych talentowiczowskich działaniach.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania