Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Pomagamy spełniać marzenia - bo "Dobrze widzi się tylko sercem"

Pomagamy spełniać marzenia - bo "Dobrze widzi się tylko sercem"

Warszawa 15.01.2019

Każde dziecko ma marzenia. Marzenia Danusi i Karolinki- niepełnosprawnych bohaterek są trudniejsze do zrealizowania, wymagają bowiem pomocy i zaangażowania innych.

Pomoc dziewczynkom oferują często ludzie o wielkim sercu.Do nich dołączyli  uczestnicy TalentowiSKA, umożliwiając im naukę jazdy  konnej, która jest jednocześnie terapią. Pozyskane od właściciela Stadniny Koni 'Pasja"  Vouchery przekazali Danusi i Karolince umożliwiając im  bezpłatne korzystanie z terapii w ciągu całego roku. Talentowicze przekazali również wykonane własnoręcznie poduszki. Motyw sowy na poduszkach jest nieprzypadkowy- symbolizuje bowiem mądrość, chroni przed trudnościami i przynosi szczęście.Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu to prawdziwa lekcja otwartości, życzliwości ale również wielka lekcja pokory.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania