Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Poczta Walentynkowa  13 lutego 2015 r.

Poczta Walentynkowa 13 lutego 2015 r.

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 01.04.2015

Kartki Walentynkowe

Walentynki to bardzo stary zwyczaj sięgający czasów średniowiecza w Europie. Ma on związek z ludowym wierzeniem, że 14 lutego zaczynają się ptasie gody. Patronem zakochanych jest święty Walenty. Legenda głosi, że uzdrowił ze ślepoty dziewczynę, by mogła wyjść za mąż. Walentynki to bardzo miłe święto wszystkich zakochanych. Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Szkoły podstawowej i Gimnazjum zorganizował „ Pocztę Walentynkową". Można było nabyć kartki walentynkowe i napisać kilka miłych i ciepłych słów kochanej osobie. Szczególnym powodzeniem cieszyły się kartki, które przygotowaliśmy własnoręcznie i rozprowadzaliśmy. Na wszystkie napisane kartki czekała przygotowana poczta walentynkowa. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez dwie urocze i przesympatyczne listonoszki – miały naprawdę sporo pracy, bowiem wysłaliście w tym roku sporo serdecznych słów. Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania