Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Podsumowanie AnielSK(O)iego Festiwalu

Podsumowanie AnielSK(O)iego Festiwalu

Warszawa 26.03.2019

Zbliża się koniec tegorocznej edycji TalentowiSK(O)a a dla naszej akcji to oznacza czas podsumowań.

Anielski Festiwal – Podsumowanie działań

1 października rozpoczęła się kolejna edycja Spółdzielni dobrych serc a w naszej szkole wystartował Anielski Festiwal. Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu wyszła z inicjatywą włączenia się w zbiórkę charytatywną na rzecz trzyletniej miliczanki. Michalinka Plewka, dla której zbieraliśmy pieniążki cierpi na bardzo rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną EB czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Skóra dziewczynki jest tak delikatna jak skrzydła motyla i każdy dotyk, najmniejsze otarcie, może powodować bolesne rany na jej ciele, które powstają również wewnątrz organizmu. Dziewczynka bardzo cierpi a na jej chorobę nie wynaleziono lekarstwa. Leczenie dziewczynki polega na zabezpieczaniu jej skóry przed nowymi otarciami i kosztuje rodziców dużo nerwów, ale także pochłania wiele środków finansowych.

Sztandarowym projektem i głównym pomysłem na pozyskanie środków na leczenie dziewczynki była produkcja aniołów z masy solnej oraz seria kiermaszów oraz licytacji  opatrzone dumnym hasłem Anielski Festiwal. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zabrali się za promocję naszej akcji i przygotowali piękne plakaty, które zawisły w naszej szkole i pojawiły się na naszej stronie internetowej.

Od początku trwania Anielskiego Festiwalu w naszej szkole uczniowie zgromadzili ponad 40 kg maki i ok. 30 kg soli. Do tej pory powstało z nich już 95 figurek. Figurki Aniołków, które wytwarzamy w naszej szkolnej manufakturze wykonane są z masy solnej według naszej tajemnej receptury. Aniołki powstją na tekturowym stelażu i są wypiekane przez kilka godzin w piekarniku w temperaturze ok.100˚C aż do uzyskania odpowiedniej twardości i trwałości. Kolejnym etapem  jest malowanie figurek farbą akrylową. Na koniec zabezpieczamy nasze rękodzieło lakierem akrylowym. Mali i duzi uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach rzeźbiarskich i włączyli się  w produkcję figurek.

Aniołki tworzyliśmy też z gazet i tekturowych opakowań.

10 grudnia w naszej szkole odbył się Pierwszy Kiermasz Charytatywny w ramach Anielskiego Festiwalu na rzecz Michalinki Plewki. Na kiermaszu sprzedawane były ozdoby świąteczne, świąteczne krasnale, figurki aniołków, jednak największym powodzeniem wśród uczniów cieszyło się ciasto oraz losy w loterii fantowej.

W sobotę 15 grudnia nasi TalentowiSKOwicze podjęli kolejne działania w ramach Festiwalu Aniołów. W celu spieniężenia wykonywanych przez uczniów i nauczycieli ozdób świątecznych, figurek oraz kartek bożonarodzeniowych wolontariusze z milickiej jedynki zorganizowali kiermasz na milickim targowisku Uczniowie roznosili też ulotki z numerem konta fundacji, której dziewczynka jest podopieczną. Na kiermaszu pojawiła się Michalinka z tatą a dla nas nie ma nic cenniejszego i bardziej mobilizującego do dalszych działań niż uśmiech tego małego, dzielnego Aniołka. Zresztą zobaczcie sami...

16 grudnia w niedzielę nasi TalentowiSKOwicze pojawili się ze swoim charytatywnym projektem na milickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Jak się okazuje śpiewanie i pomaganie doskonale idą w parze!!! Stąd pomysł naszych TalentowiSKOwiczów na organizację kolejnego kiermaszu charytatywnego na rzecz małej Michalinki 27 stycznia podczas II Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

24 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbył się turniej charytatywny dla Michalinki Plewki organizowany przez UKS Szkółkę Piłkarską Milicz, na który do naszej szkoły zapraszał sam aktor Tomasz Kot. W tym roku także młodzież z naszej szkoły przyłączyła się do tego wydarzenia. Ze Szkółką Piłkarską połączył nas wspólny cel, jakim jest pomoc naszemu milickiemu Motylkowi. Podczas imprezy sprzedawaliśmy własnoręcznie zrobione anioły a pieniążki ze sprzedaży były wrzucane do jednej ze zbiórkowych puszek. 

28 lutego w Tłusty Czwartek w naszej szkole odbyła się charytatywna dyskoteka karnawałowa, w której wzięli udział uczniowie klas IV, V, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Dyskoteka była kolejnym z naszych działań podjętych w ramach Anielskiego Festiwalu.(Filmiki z dyskoteki dostępne są na stronie nasej szkoły.)

Pisano o naszej zbiórce w Głosie Milicza przy okazji II Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz o tym, że przyłączyliśmy się do turnieju organizowanego przez UKS Szkółkę Piłkarską. Niesłychaną sławę naszym aniołom i anielskim działaniom przyniosły wywiady z panem Sebastianem Stellmachem, które można było usłyszeć na antenie radia WAWA.(Fragment wywiadu dostępny jest na stronie naszej szkoły.)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.