Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół Nr 4 w Dęblinie
"Pierwsza pomoc przedmedyczna"

"Pierwsza pomoc przedmedyczna"

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół Nr 4 w Dęblinie
Warszawa 27.02.2015

Konkurs międzyklasowy

Nasza szkoła bierze udzial w alercie ekologiczno-zdrowotnym. Z tej okazji 26 lutego odbył się międzyklasowy konkurs "Pierwsza pomoc przedmedyczna". Dwie drużyny składające się z trzech uczniów wykonywały różne zadania. Pierwsze polegało na udzielaniu odpowiedzi na pytania zamknięte wyświetlane w prezentacji. Po udzieleniu odpowiedzi pojawiało się prawidłowe rozwiązanie. W drugiej części drużyny losowały pytania otwarte, na które po naradzie udzielały odpowiedzi. Trzecia część konkursu polegała na wykonaniu resuscytacji na fantomie, ułożeniu kolegi w pozycji bezpiecznej, bandażowaniu kończyny i innnych zadań ratowniczych. Obie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów i otrzymały dyplomy. Pani dyrektor podsumowując konkurs powiedziała, że teraz czuje się bezpiecznie w szkole. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania