Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Pierwsza pomoc.

Pierwsza pomoc.

Warszawa 18.01.2017

W czwartek uczniowie klasy I f uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez ratownika medycznego - p. Agnieszkę Penconek.

 Uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy, jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak prawidłowo wzywać służby ratownicze, rozpoznawać typ krwotoku. Następnie uczniowie uczyli się udzielania pomocy przy krwawieniu z nosa oraz ćwiczyli na fantomie algorytm postępowania w przypadku zatrzymania krążenia u osoby dorosłej.

Kolejne zajęcia zaplanowane są za miesiąc.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.