Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Październik Miesiącem Oszczędzania

Październik Miesiącem Oszczędzania

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 07.10.2016

„Oszczędzaj i ucz innych oszczędzać”.

Ważną rolę w codziennym życiu każdego człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. SKO w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu.

Od października do końca roku szkolnego ogłosiliśmy konkurs „Mistrz oszczędzania” oraz „Ciułacz Miesiąca”. Głównym źródłem uczniowskich dochodów jest kieszonkowe. Nie są to duże kwoty, ale ich systematyczne odkładanie w dłuższym okresie pozwala zaoszczędzić całkiem pokaźne sumy. Wśród uczniów, którzy systematycznie wpłacają pieniądze i gromadzą najwięcej oszczędności zostaną rozdane nagrody.

W naszej szkole została wykonana gazetka ścienna  „Październik – miesiącem oszczędzania” promująca ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcająca uczniów do odkładania środków na książeczkach SKO w Banku Spółdzielczym w Latowiczu.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania