Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Pasowanie na GIMNAZJALISTĘ

Pasowanie na GIMNAZJALISTĘ

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 06.11.2014

Uroczyste przyjęcie uczniów do grona członków SKO

 Dnia 6 listopada 2014r. w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu odbyło się uroczyste Pasowanie na Gimnazjalistę. W dniu tak szczególnym dla wszystkich  uczących się, do braci szkolnej przyjęto uczniów klas pierwszych. Wszyscy złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Następnie symbolicznym dotknięciem  ołówka pani Dyrektor Wiesława Kosobudzka  pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia gimnazjum. Pasowanie na ucznia stanowi tradycję naszej szkoły, która niezmiennie od wielu lat kształci wychowanków w duchu patriotyzmu i wartości religijnych. Pierwszoklasiści ślubowali  dbać o dobre imię szkoły, podejmować rozsądne decyzje i właściwie wykorzystywać zdobytą wiedzę. Pełnoprawni uczniowie Gimnazjum w Latowiczu, podziękowali za włączenie ich do społeczności uczniowskiej. Tradycją stało się, iż uczniowie klasy I gimnazjum przy okazji uroczystości pasowania na gimnazjalistę, zostają uroczyście przyjęci do grona członków SKO  i otrzymują  książeczki SKO z pierwszym symbolicznym wkładem. Na tę uroczystość zaproszona została pani Ewa Kaliszewska - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Latowiczu, która zachęcała uczniów do systematycznego oszczędzania.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania