Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
PAMIĘTAMY O BOHATERACH

PAMIĘTAMY O BOHATERACH

Warszawa 24.11.2016

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Dla wielu Polaków to dzień zadumy i okazja do wyrażania uczuć patriotycznych. Dzisiejszy patriotyzm objawia się szacunkiem dla godła, barw narodowych, hymnu, języka ojczystego i historii.

Jest to również opieka nad miejscami pamięci narodowej, pielęgnowanie i kultywowanie rocznic ważnych wydarzeń z dziejów narodu polskiego.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 w Lubartowie wraz z opiekunami oraz wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 5 obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęli złożeniem kwiatów pod tablicą ku czci żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty i Oddziałów Partyzanckich AK oraz krzyżem upamiętniającym walki na Ziemi Lubartowskiej podczas I Wojny Światowej. 11 listopada młodzież naszej szkoły wzięła również udział w uroczystych obchodach miejskich Święta Niepodległości reprezentując naszą szkołę w poczcie sztandarowym.

Pozostałe wpisy z tej kategorii