Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
„Pamięć buduje tożsamość. Tannenberg 1914”.

„Pamięć buduje tożsamość. Tannenberg 1914”.

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 01.12.2016

21 listopada w nidzickim zamku odbyła się premiera serialu dokumentalnego „Pamięć buduje tożsamość. Tannenberg 1914” w reżyserii ks. Przemka „Kawy” Kaweckiego.

Zaprezentowany dokument ukazuje Nidzicę i okoliczne miejscowości w czasie działań I wojny światowej.  Po projekcji z krótkim wykładem wystąpił profesor Sławomir Ambroziak, który jako historyk i regionalista współtworzył film, ale również wystąpił w nim.  Na zakończenie reżyser  ks. Przemysław Kawecki wyjaśnił dlaczego zaangażował się w  pracę nad filmem.  W pokazie uczestniczyli    gimnazjaliści  naszej  szkoły. Udział w premierze był dla nich  okazją do  zgłębienia historii swojej „ małej ojczyzny”. Zapoznali się również z etapami  tworzenia filmu dokumentalnego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień