Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Oszczędzamy, więc wiele pieniędzy mamy!

Oszczędzamy, więc wiele pieniędzy mamy!

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 16.10.2017

Zapraszamy do oszczędzania

Po okresie wydatków związanych z wyjazdami wakacyjnymi oraz rozpoczęciem roku szkolnego nadszedł październik – miesiąc oszczędzania. Często, pochłonięci problemami życia codziennego, po prostu zapominamy o konieczności odkładania pieniędzy lub uważamy, że mamy ich za mało, by oszczędzać. Nic bardziej mylnego. Oszczędzać może każdy, trzeba tylko wiedzieć jak.

Jednym z najprostszych sposobów jest skorzystanie z oszczędzania na książeczce SKO lub założenie konta oszczędnościowego jeśli skończyło się 13 rok życia. Jego zaletą jest to, że pieniądze można wpłacać i wypłacać w każdej chwili, a przelewy między kontem osobistym a oszczędnościowym, dokonywane przez Internet lub bankomat, są bezpłatne. Środki na koncie nie są zamrożone (jak na standardowych lokatach), a odsetki rosną już od pierwszej wpłaty. Najczęściej po wpłynięciu wypłaty na konto można natychmiast przelać stałą kwotę na konto oszczędnościowe. Wiele osób wybiera automatyczny przelew określonej sumy lub też programuje przelew w taki sposób, że ostatniego dnia miesiąca wysokość salda jest przesyłana na konto oszczędnościowe. Innym sposobem oszczędzania lub lokowania oszczędności jest założenie funduszu inwestycyjnego. W zależności od tego, jak wysokich zysków oczekuje klient oraz jaki poziom ryzyka jest w stanie zaakceptować, bank oferuje szeroki wachlarz funduszy inwestycyjnych, zarządzanych przez renomowane towarzystwa. Istnieje możliwość jednorazowej wpłaty lub też systematycznego wpłacania stałej miesięcznej kwoty.

   W naszej szkole  działa Szkolna Kasa Oszczędności. Uczniowie od pierwszej klasy uczą się systematycznego oszczędzania, poznają prawdziwą wartość pieniądza, biorą udział w licznych akcjach związanych z zarobkowaniem i wspomaganiem innych. Prowadzony jest blog dokumentujący wszystkie wydarzenia związane z działalnością SKO.    Na bieżąco wykonujemy gazetkę SKO, na której prezentowane są prace konkursowe młodzieży, oraz aktualności z działalności SKO. Uczniowie chętnie czytają i zapoznają się z wiadomościami prezentowanymi w niej. W ten sposób zachęcamy dodatkowo do oszczędzania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania