Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Ostry dyżur teatralny

Ostry dyżur teatralny

Warszawa 17.03.2018

Jednym z naszych priorytetowych zadań w ramach programu TalentowiSKO było stworzenie trupy teatralnej składającej się z uczestników projektu, absolwentów naszej szkoły oraz oczywiście aktywnych seniorów. PaTPORTowiSKO to grupa, którą stworzyliśmy wspólnie na potrzeby realizacji naszego zadania.

Kapitanami całej załogi zostali Julka Łusiak i  Przemek Mrowiński- doświadczeni  PaTowcy, a zarazem absolwenci Jedynki.Do naszej grupy należą także:Julka Wojewoda, Kacper Buraczyński, Eliza Ostrowska, Kasia Ćwikła, Natalia Czyż, Martyna Chachaj (Talentowicze), Iga Czwórnóg, Patryk Mąka( absolwenci),Aleksandra Szyszka oraz Maria Ignatiuk(emerytka-UTW). 

 PaT jest skróconą nazwą Ogólnopolskiego Programu Edukacyjno-Profilaktycznego „Profilaktyka a Ty” skierowanego do polskiej młodzieży, w której założyciele za główne cele postawili sobie inicjowanie wspólnych działań skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej oraz kształtowanie aktywnych i asertywnych  społecznie postaw.Cechą wspólną dla nas wszystkich jest promowanie zdrowego, wolnego od uzależnień życia w duchu twórczej profilaktyki, a także wystepowanie  przed publicznością czyli tworzenie "własnego teatru".

Przygotowania do wystawienia spektaklu  trwają już od miesiąca.Spotykamy się 2 razy w tygodniu po lekcjach  oraz w soboty.Często korzystamy z gościnności Centrum Charytatywnego i MDKu. Finałowe przedstawienie już za tydzień.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania