Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Oni są wśród nas – wykład na temat cukrzycy

Oni są wśród nas – wykład na temat cukrzycy

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 26.02.2017

21 lutego uczniowie klasie I c spotkali się z panią pielęgniarką, która przygotowała prelekcję na temat jednej z najczęściej występujących u dzieci i młodzieży chorób przewlekłych- cukrzycy.

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy coraz ważniejsza staje się świadomość tego, jak można zminimalizować ryzyko jej wystąpienia, a także sposobów jej wykrywania i leczenia. Spotkanie było niewątpliwie okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej cukrzycy. Młodzież uzyskała informacje na temat mechanizmów powstawania cukrzycy, jej typów oraz metod , dowiedziała się czym jest hipo- i hiperglikemia, jak poważne są następstwa cukrzycy i jakie działania należy podjąć w walce z tą chorobą.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień