Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Olimpiada dla niepełnosprawnych.

Olimpiada dla niepełnosprawnych.

Warszawa 14.12.2016

VI Podkarpacki Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych dla osób z szerokim upośledzeniem ruchowym i umysłowym - Mielec.

Piątego grudnia 2016 roku grupa 45 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjątkowej imprezie. Pojechaliśmy do Mielca kibicować  60 uczestnikom olimpiady, ale szczególnie bliscy byli nam wychowankowie OREW z Woli Pławskiej. Konkurencje dla nich były zróżnicowane, od uniesienia głowy, czy przetoczenia się z boku na bok, po przejście po nierównym podłożu, czy wrzucaniu kulek do kosza. Dla nas, zdrowych, są to bardzo proste czynności, ale dla niepełnosprawnych jest to niezwykle trudne. Byliśmy pełni podziwu dla uczestników i cieszymy się, że każdy z nich otrzymał taki sam medal i taki sam upominek. Była to dla nas niezwykła lekcja wychowawcza.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania