Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Obyczaje średniowieczne

Obyczaje średniowieczne

Warszawa 20.03.2015

Wchodzimy w role średniowiecznych rycerzy i dam dworu.

Przy okazji omawiania powieści historycznej "Krzyżacy" H. Sienkiewicza uczniowie klas mieli okazję wejść w role średniowiecznych rycerzy i dam dworu. W każdej klasie został wytypowany rycerz - Zbyszko z Bogdańca, którego zadaniem było wybranie damy swego serca i złożenie jej ślubowania rycerskiego. Zalety obu panien: Danusi i Jagienki zostały przedstawione przez swatki - pozostałe damy. Zarówno w klasie I A jak i I B Zbyszko wybrał za żonę Jagienkę i właśnie jej złożył przysięgę. Dodatkową atrakcją lekcji było pokazanie niektórych zwyczajów rycerskich takich jak: pojedynki, rzucanie rękawicy, czy dworski taniec średniowieczny. Niemal wszystkie uczennice zadbały o stroje charakterystyczne dla epoki średniowiecza, a chłopcy przygotowali miecze i tarcze - ozdoby każdego rycerza.

Wszystkim dopisywał dobry humor i pozytywne nastawienie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania