Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Obchody Dnia Partona

Obchody Dnia Partona

Warszawa 28.09.2017

20 września społeczność naszego gimnazjum uroczyście świętowała przypadającą w tym roku siódmą rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia W. Witosa.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz defiladą Pocztu Sztandarowego. Zebrani z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną o Patronie przygotowaną przez Patrycję Rzeszut. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia
W. Witosa oraz poznać nieznane jeszcze dotąd fakty z Jego działalności, o których opowiedział nauczyciel historii - pan Paweł Komoński.

Wyjątkowe zainteresowanie publiczności wzbudził konkurs wiedzy o Patronie "Jeden z pięciu" wzorowany na znanym telewizyjnym teleturnieju. Laureatów uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi, zaś bezapelacyjny zwycięzca tegorocznej rywalizacji, Paweł Rokoszak, otrzymał atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez radnych sołectwa Pławo.

Pod koniec uroczystości Pani Dyrektor zaapelowała do wszystkich uczniów, aby, wzorem Patrona, brali odpowiedzialność za los swój, swojej rodziny i całej naszej Ojczyzny oraz kierowali się w życiu wartościami, którym przez całe życie wiernym był W. Witos - poszanowanie godności drugiego człowieka, wytrwała praca i patriotyzm.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania