Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Warszawa 13.11.2017

W przeddzień rocznicy w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona pamięci tych wszystkich, którzy przyczynili się do odrodzenia naszej Ojczyzny.

Podczas uroczystości młodzież próbowała  znaleźć odpowiedź ma pytania: co to jest współczesny patriotyzm? Kim jest dzisiejszy patriota i, czy w dobie wirtualnej rzeczywistości patriotyzm jest modny? W role współczesnej młodzieży brawurowo wcielili się uczniowie trzecich klas: Mikołaj Cirbus, Igor Serafin oraz Piotr Siembab. Rozmowy toczone między nimi przeplatane były multimedialnymi teledyskami oraz poezją recytowaną przez Julię Szczucińską i Agatę Ćwiękę.

Spotkanie zakończyło się w podniosłej atmosferze odczytaniem apelu ku czci poległych za Polskę oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania