Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Warszawa 13.11.2017

W przeddzień rocznicy w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona pamięci tych wszystkich, którzy przyczynili się do odrodzenia naszej Ojczyzny.

Podczas uroczystości młodzież próbowała  znaleźć odpowiedź ma pytania: co to jest współczesny patriotyzm? Kim jest dzisiejszy patriota i, czy w dobie wirtualnej rzeczywistości patriotyzm jest modny? W role współczesnej młodzieży brawurowo wcielili się uczniowie trzecich klas: Mikołaj Cirbus, Igor Serafin oraz Piotr Siembab. Rozmowy toczone między nimi przeplatane były multimedialnymi teledyskami oraz poezją recytowaną przez Julię Szczucińską i Agatę Ćwiękę.

Spotkanie zakończyło się w podniosłej atmosferze odczytaniem apelu ku czci poległych za Polskę oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.