Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
,,O talent trzeba dbać i szlifować go jak diament''

,,O talent trzeba dbać i szlifować go jak diament''

Warszawa 06.12.2018

Coroczną tradycją Jedynki jest Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Urzędu Miasta Krasnystaw, W tym roku 5 grudnia nasza hala sportowa zamieniła się w prawdziwe laboratorium, młodzi poszukiwacze prawd i zależności zachodzących w przyrodzie mogli polerować swoje talenty poprzez wyjaśnianie i badanie zjawisk fizycznych, biologicznych, geograficznych i chemicznych , badając ich przebieg i analizując wyniki doświadczeń.Nad przebiegiem festiwalu czuwali Talentowicze z klasy VIII b pod opieką Julki Zakrzewskiej i Justyny Wysockiej.

Głównym celem Festiwalu jest propagowanie nauk ścisłych przez zabawę oraz czynny udział w eksperymentach i doświadczeniach z zakresu chemii, fizyki, biologii, matematyki i robotyki.  Atrakcją tegorocznego festiwalu okazała się  praca z matą edukacyjną, nauka posługiwania się azobotami  oraz  Photonem firmy MAC.Jednak bez wątpinia  największy entuzjazm wzbudziła podróż w przestrzeń kosmiczną przy użyciu okularów VR,wirtualne pływanie z rekinami w głębi oceanu czy spacer z dinozaurami. Z pewnością Festiwal Nauki przyczyni się do wzrostu zainteresowania naukami ścisłymi i przyrodniczymi oraz odkryje nowe talenty drzemiące w uczniach Jedynki.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania