Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
O mediach społecznościowych w Gimnazjum nr 2

O mediach społecznościowych w Gimnazjum nr 2

Warszawa 06.11.2016

Grupa gimnazjalistów Dwójki uczestniczyła w spotkani z panią Lidią Jarską – pracownikiem naukowym Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS w Lublinie. Spotkanie odbyło się pt. „Kreowanie wizerunku w mediach społecznościowych”.

                W pierwszej części spotkania uczniowie Gimnazjum nr 2 dowiedzieli się czym są media społecznościowe, jak funkcjonują i jaką pełnią rolę. Dalsza część spotkania to informacje na temat marketingu społecznościowego, czyli jak wykreować wizerunek w mediach i jak skutecznie tworzyć i zarządzać wizerunkiem/marką w Internecie.

                Druga część spotkania to praktyczne porady jak skutecznie dokonać autokreacji na blogu, Facebooku czy Twitterze. Młodzież mogła poznać również inne, mniej popularne media społecznościowe jak: This., LinkedIn, profeo, GoldenLine oraz slideshare.

                Spotkanie z panią Lidią Jarską było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat mediów społecznościowych, które tworzone są głównie przez społeczność internautów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii