Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Nie było miejsca dla Ciebie… - wspólne kolędowanie

Nie było miejsca dla Ciebie… - wspólne kolędowanie

Warszawa 13.01.2016

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…” takimi słowami wypowiedzianymi przez anioła, którego zagrała Ania Aftyka w dniu 22 grudnia rozpoczęły się Jasełka Bożonarodzeniowe w naszym Gimnazjum przygotowane przez uczniów i Panią Anetę Głębocką-Wysok.

Widzowie mogli nie tylko wysłuchać tekstu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, który odczytywała Oliwia Janczara, ale dzięki zagranym postaciom odkryć sens Bożego Narodzenia. Przedstawienie jasełkowe opowiadało o cudzie narodzin Bożego Dziecięcia, które przyszło na świat pomimo zatwardziałości serc ludzkich, którego przykładem był gospodarz zagrany przez Wiktora Wójcika. W Jasełkach nie zabrakło opiekuńczego Józefa, którego osobowość zaprezentował Kacper Piliszko, Maryi, która pełniła posłusznie wolę Boga zaprezentowanej przez Aleksandrę Lato, pastuszków o czystych sercach, których ukazali Mateusz Snopkowski, Krzysztof Steć, Julka Zięba, Klaudia Machoń, Bartek Szczepiński, Amadeusz Hawrył oraz Trzech Króli poszukujących prawdy i podążających za gwiazdą, w których wcielili się: Monika Kanar, Dominka Szkuat i Kacper Niedbalski. Tegoroczne Jasełka obfitowały wielością kolęd w wykonaniu bardzo uzdolnionych solistów, którzy jednocześnie byli postaciami z jasełek. Całość dopełniał chór, nad którym czuwał Pan Jacek Grykałowski. Na zakończenie cała społeczność szkolna przy pięknym akompaniamencie Pana Jacka miała okazję wspólnie zaśpiewać Polskie kolędy, aby w ten sposób oddać cześć narodzonemu Jezusowi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii