Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Nasze dwa dni w Warszawie.

Nasze dwa dni w Warszawie.

Warszawa 30.05.2017

Tradycją naszej szkoły są dwudniowe wycieczki dla trzecioklasistów na zakończenie gimnazjum. W tym roku 18-19 maja wraz z opiekunami pojechaliśmy zwiedzać naszą stolicę.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego. PGE Narodowy jest od 2015 roku miejscem najlepszych wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych w Polsce. Następnie spotkaliśmy się z panią przewodnik i rozpoczęliśmy spacer po Warszawie. Trasa naszego zwiedzania obejmowała głównie Stare Miasto. Zobaczyliśmy m.in. Kolumnę Zygmunta, ZamekKrólewski wraz z wnętrzem, Katedrę św. Jana, Trakt Królewski, Plac Teatralny, Pałac Prezydencki, Pomnik Mickiewicza, Kopernika, Piłsudskiego, Pomnik Małego Powstańca. Ze wzruszeniem uczestniczyliśmy w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierzana placu Józefa Piłsudskiego.

Drugiego dnia udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest obecnie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Warszawy. Kolejny punkt wycieczki to przejazd warszawskim metrem do Pałacu Kultury i Nauki - najwyższego polskiego zabytku. Tam wyjechaliśmy windą na wysokość 114 metrów (30 piętro) na taras widokowy by obejrzeć wspaniałą panoramę Warszawy. Następnie autokarem udaliśmy się  w kierunku Łazienek Królewskich. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć szereg ambasad, Sejm RP, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Edukacji Narodowej przy Al. Szucha, Kancelarię Premiera RP, Belweder, pomnik Józefa Piłsudskiego. O wszystkich historycznych i znanych miejscach opowiadała nam nasza pani przewodnik. Spacer po Łazienkach Królewskich był ostatnim punktem naszej wycieczki.

Wycieczka do Warszawy dostarczyła nam przede wszystkim wielu cennych informacji o historii naszej stolicy. Pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia, wzbudziła i wzmocniła nasze uczucia patriotyczne. Była też okazją do jeszcze bliższego poznania się, poszerzenia horyzontów wspólnych zainteresowań, integracji pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania