Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
NASZA OSOBISTOŚĆ SKO

NASZA OSOBISTOŚĆ SKO

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 03.01.2016

Wywiad z Dyrektorem Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim Oddział w Latowiczu - panią Anną Kania

We wtorek 1 grudnia 2015 roku grupa SKO-wiczów z klasy I Gimnazjum pod opieką p. Moniki Tymińskiej wybrała się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Latowiczu. Głównym celem wizyty był wywiad z dyrektor BS, p. Anną Kanią.
Pani Ania zdradziła nam kilka szczegółów o sobie, swojej rodzinie i pracy. Jest żoną i matką dwojga dzieci, lubi uprawiać sport i podróżować. Zatrudnienie w banku to jej pierwsza praca, którą bardzo lubi i wykonuje już od 12 lat. Dyrektorem Oddziału w Latowiczu została w styczniu 2015 roku i uważa to zajęcie za bardzo interesujące, bo - według pani Ani - nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień, bogatszy o nowe doświadczenia. Ważny element to również bezpośredni kontakt z klientami.
Na pytanie, czy pieniądze są dla Pani ważne w życiu prywatnym, odpowiada: „Żyjemy w świecie, w którym pieniądze odgrywają bardzo ważną rolę. W moim życiu prywatnym są ważne, ale nie najważniejsze.”
Pani dyrektor wypowiedziała się także na temat programu TalentowiSKO, który jej zdaniem uczy dzieci i młodzież pozytywnego myślenia o pieniądzu, promuje dobre wyniki w oszczędzaniu i zaradność życiową, rozwija przedsiębiorczość, i aktywność wśród uczniów oraz zachęcała wszystkich SKO-wiczów do oszczędzania, i racjonalnego gospodarowania swoimi pieniędzmi. Jak mówi, będąc w wieku szkolnym, sama miała książeczkę SKO i każdą złotówkę na nią wpłacała w myśl znanego polskiego przysłowia „Grosz do grosza, a będzie kokosza.”
Na koniec pani Ania opowiedziała nam o lokatach i rachunkach, a szczególnie o rachunku młodzieżowym „Poczuj wolność”, który najbardziej zainteresował naszych uczniów.
Dziękujemy serdecznie za udzielony wywiad, poświęcony nam czas i gościnne przyjęcie w siedzibie banku.
 

p. Monika Tymińska

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania