Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Nasz język ojczysty...

Nasz język ojczysty...

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Warszawa 24.03.2015

Bierzemy udział w konkursie ortograficznym o Pióro Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Odolanowie.

W czwartek 5 marca br. troje uczniów naszego gimnazjum: Dagmara Sztander, Bartosz Małysz oraz Łukasz Leszczyszyn wraz z opiekunem, p. Anną Majchrzak, udało się do Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Odolanowie, gdzie odbył się konkurs ortograficzny o Pióro Dyrektora. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 24 uczestników z 8 szkół gimnazjalnych z Odolanowa, Wierzbna, Raczyc, Sulmierzyc, Wróblińca, Jankowa Przygodzkiego, Sośni i Świecy. 

W pierwszym etapie - konkurencji indywidualnej - uczestnicy walczyli o nagrodę główną, czyli pióro ufundowane przez dyrektora liceum – pana Rafała Walkowa i mieli do napisania dyktando pt.„Pogodowy miszmasz”. W drugim etapie młodzież walczyła o zwycięstwo drużynowe, do wykonania miała cztery zadania. Tu, oprócz wiedzy, liczyło się także tempo, bowiem ta konkurencja była na czas.

Mimo że nasi uczniowie nie zajęli miejsca na podium, udział w konkursie był dla nich kolejnym cennym doświadczeniem - dostarczył sporej porcji wiedzy o naszym jakże trudnym języku ojczystym. Życzymy wielu sukcesów w przyszłości! 

Pozostałe wpisy z tej kategorii