Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Nasz chór na Noworocznym Koncercie Charytatywnym w Bogdaju

Nasz chór na Noworocznym Koncercie Charytatywnym w Bogdaju

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Warszawa 01.02.2015

Włączamy się w pomoc dla Krzysztofa chorego na stwardnienie rozsiane

Dnia 4 stycznia kościół pw. Chrystusa Króla w Bogdaju pękał w szwach. Co przyciągnęło takie tłumy a wśród nich i małą reprezentację z Gimnazjum we Wróblińcu w niedzielny wieczór? Myślę, że jedna wspólna idea: chęć pomocy 28-letniemu Krzysztofowi Francowi z Bogdaju, choremu na stwardnienie rozsiane.

            Zespół charytatywny działający przy parafii pw. Chrystusa Króla w Bogdaju już po raz drugi postanowił cały dochód z koncertu przeznaczyć dla tego parafianina – wspaniałego lektora, długoletniego ministranta i magistra rolnictwa.

 

Koncert rozpoczął zespół młodzieżowy „Boże owieczki”  własnym utworem: pt. „Myśli Jana Pawła II”, który zaczynał się od słów naszego papieża –Polaka  „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. To była myśl przewodnia koncertu, do której nawiązywało hasło widniejące na pięknej dekoracji, wykonanej przez Karolinę Kowalczyk-Guglas.

W koncercie zaśpiewali soliści, jak i zespoły, wielu muzycznie utalentowanych gości z różnych miejscowości i parafii: Boże Owieczki i Rozśpiewane Aniołki, skrzypaczki Alicja i Anna Szkudlarz z Odolanowa, Agata Piec z Uciechowa, Nikola Bielecka i Aleksandra Siedlecka ze Sośni, zespół TheBesty z Pawłowa, p. Janina Smoliga-Rys z Bogdaju a wśród nich zespół wokalny z Gimnazjum we Wróblińcu, pod opieką p. Małgorzaty Wysockiej, który zaprezentował się w trzech utworach: "Halleluja", "Gdy śliczna Panna" oraz "Pastuszkowie Bracia mili."

Podczas koncertu panie z zespołu parafialnego przypomniały historię choroby Krzysia, a w tle wyświetlany był pokaz zdjęć od dzieciństwa do stanu, w jakim teraz się znajduje Krzyś. Głos zabrał również rehabilitant Krzysia – pan doktor Bartosz Gaździak.

Na koniec koncertu wszyscy wykonawcy zostali poproszeni przed ołtarz, aby pełni radości i uwielbienia Boga, sprawcę tego spotkania, zaśpiewać kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

Po nich jeszcze kilka słów podziękowań, które popłynęły w stronę wszystkich wykonawców. Na koniec głos zabrał sam Krzysiu, który wzruszony całym tym przedsięwzięciem, podziękował wszystkim za tak wielkie zaangażowanie, za przygotowanie koncertu i wszystkie ofiary złożone na jego cel.

Wszystko, to co dzialo się dn. 4 stycznia -  można odnieść do słów Jezusa z ewangelii św. Mateusza: „Byłem chory, a przyszliście do mnie. (…) Zaprawdę powiadam wam, wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”.

 

PS. Zespół charytatywny składa ogromne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrej woli, dzięki którym zebraliśmy 9670 zł.

 

Każdy z nas ma szansę pomóc przekazując choć drobną darowiznę na subkonto:

 

 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko

Stawnica 33, 77-400 Złotów

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytuł wpłaty: Krzysztof Franc, 52/F – darowizna

Aby przekazać 1% podatku należy:

W rubryce KRS wpisać 0000186434,

A w rubryce cel szczegółowy: Krzysztof Franc, 52/F

Pozostałe wpisy z tej kategorii