Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 12.11.2015

97 rocznica Odzyskania Niepodległości

 

     12 listopada 2015r.  o godzinie 10.30 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji
97 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Aby uczcić ten doniosły i ważny dzień wszyscy uczniowie pojawili się w strojach galowych ozdobionych kotylionami w barwach narodowych. W tym roku,  część artystyczną przygotowała pani Lucyna Kulma i pan Andrzej Giziński zaś chór śpiewał  przy akompaniamencie pana Jerzego Zawadki. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy II - III Gimnazjum, którzy również należą do SKO. Podczas akademii przypomniano ważne wydarzenia historyczne, recytowano wiersze patriotyczne. Dzień Niepodległości, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. Przygotowany montaż słowno -muzyczny wywarł na wszystkich zgromadzonych ogromne wrażenie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania