Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Warszawa 21.09.2017

Społeczność naszej szkoły aktywnie zaangażowała się w realizację tej wyjątkowej akcji. 11 września br. w sali widowiskowej GOK-u w Borowej miało miejsce zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną niecodzienne spotkanie miłośników dobrej literatury.

Uwagę zebranej publiczności zwrócili nasi gimnazjaliści - państwo młodzi - Rafał Bogdan i Julia Szczucińska, którzy znakomicie wywiązali się z powierzonej roli. Przywdziane przez nich stroje krakowskie wiernie odzwierciedlały klimat tamtego wydarzenia, a Pani Dyrektor, Kazimiera Smoleń, z dumą oglądała sceniczne popisy swoich podopiecznych.

Spotkanie było także okazją do dokonania podsumowań. Pani Krystyna Sroka, kierownik miejscowej biblioteki, ogłosiła wyniki konkursu plastycznego związanego z dramatem "Wesele". Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej placówki - Julia Kalicka i Gabriela Pazdro, które otrzymały z rąk pana wójta dyplomy i nagrody książkowe.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania