Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Narodowe czytanie dzieł Sienkiewicza - wrzesień 2014

Narodowe czytanie dzieł Sienkiewicza - wrzesień 2014

Warszawa 13.10.2014

Nasza szkoła również uczestniczyła w tej prestiżowej imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Publiczną Bibliotekę w Borowej.

Uczniowie w składzie: Marta Wieczerzak, Patrycja Kilian i Karol Żelazko czytali „Humoreski z teki Worszyłły”,  a nasza Pani Dyrektor Kazimiera Smoleń fragment „Potopu”.  

         Lekturze towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Można było posłuchać przepięknych piosenek filmowych: Dumka na dwa serca z „Ogniem i mieczem”, Rzeka marzeń z filmu „W pustyni i w puszczy”, czy Pieśń o małym rycerzu
z „Pana Wołodyjowskiego” w  wykonaniu borowskiej młodzieży. Był też taniec, poloneza dostojnie zatańczyli najmłodsi uczniowie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania